Зион Уилямсън вкара 36, докато Пеликанс изпрати Пистънс с малко играчи до 6-та поредна загуба
AP News | 2024-03-24 | 23:49:20

ДЕТРОЙТ (AP) — Зион Уилямсън отбеляза 36 точки и поведе Ню Орлиънс Пеликанс до победа със 114-101 над Детройт Пистънс с малко играчи в неделя.

Уилямсън вкара 13 за 14 от пода и 10 за 14 от линията за 36 минути. Той добави седем борби и шест асистенции и получи аплодисменти от публиката в Little Caesars Arena, когато напусна мача при оставащо 1:20.

CJ McCollum отбеляза 23 точки за Pelicans (44-27), които са спечелили пет от шест.

Пистънс играха без четирима от петимата си титуляри. Кейд Кънингам (коляно), Джалън Дюрън (гръб), Айзая Стюарт (подколенно сухожилие) и Аусар Томпсън (болест) пропуснаха мача, а шестият играч Симоне Фонтекио (пръст на крака) също беше извън игра. Джейдън Айви беше единственият наличен играч, който отбеляза повече от 500 точки този сезон.

Чимезу Мету и Малачи Флин отбелязаха по 17 точки за Детройт (12-59), който загуби шестата си поредна загуба. Айви добави 16 точки, а Бъди Бьохайм имаше рекорд в кариерата си с 13. Пистънс се нуждаят от четири победи в последните си 11 мача, за да избегнат надхвърляне на рекорда на франчайза от 66 загуби.

Ню Орлиънс водеше с 57-41 след два периода и направи достатъчно, за да попречи на Пистънс да съберат значително покачване през второто полувреме.

Печърк атаката на Пистънс се затруднява да отбележи. През първото тримесечие Детройт стреля с 21,1% (4 за 19) от пода, включително 0 за 10 от диапазон от 3 точки по пътя към най-ниските за сезона 10 точки. Ню Орлиънс успя да постигне повече точки от обороти (11) и водеше с 19 точки към втората четвърт.

Бъди Бохайм изравни рекорда си в кариерата с осем точки през втората четвърт, а Пистънс изоставаха с 16 точки през втората четвърт почивка.

Пеликанс: Домакин на Оклахома Сити Тъндър във вторник.

Пистънс: В Ню Йорк Никс в понеделник.